NIERUCHOMOŚĆ Z POTENCJAŁEM – DWÓR W GÓRZE

Bajeczny dwór w przepięknej lokalizacji

6500000 zł | 1950 m2
rodzaj: posiadłość dworska
ilość kondygnacji: 2
ilość pokoi:
aneks kuchenny: nie
powierzchnia działki:
status lokalu: nie
standard: do wykończenia
stan: nowy

Uwagi / opcje dodatkowe

Media

woda

prąd

gaz

instalacja niskoprądowa

instalacja alarmowa

instalacja przeciwpożarowa 

wybierz się na wirtualny spacer: 
https://tour.feelestate.com/view/fullscreen/id/VRMHK?fbclid=IwAR0K9CiXkm1lqF8XkktWsHWAagf8NviBbQLfJXj2slGMFgw6Hnol1jo0Pm8

 

Bajeczna nieruchomość położona w przepięknym parku przylegającym do skarpy nad Wartą z widokiem na jej rozlewisko. Dwór o powierzchni 1950m po kapitalnym remoncie wraz z okalającym go 8,26ha parkiem stanowi idealną nieruchomość do prowadzenia działalności gospodarczej typu hotel, spa, ośrodek konferencyjno – szkoleniowy, prywatna klinika, dom seniora, sala weselna, restauracja z zajazdem lub do wykorzystania jako luksusowa rezydencja mieszkalna.  Jest to więc nieruchomość z niesamowitym potencjałem.

Przepiękny budynek dworski z 1863 roku usytuowany został na wysokim lewym brzegu Warty, na równinnej wysoczyźnie opadającej stromą skarpą w kierunku przepływającej od wschodu rzeki. Barokowy dwór zbudowany został w końcu XVIII w. przez Gajewskich, przebudowany w XIX w. oraz w ostatnich czasach. Jest murowaną, otynkowaną, założoną na prostokątnym rzucie, parterową budowlą o horyzontalnie zakomponowanej bryle zwieńczonej wysokim mansardowym dachem z lukarnami oświetlającymi mieszkalne poddasze.  Cały budynek to 1950m2 na 4 poziomach, na których zaprojektowano następujące pomieszczenia:

  • Część piwniczna z zabytkowymi kolebkowymi sklepieniami – 400m (pralnia-suszarnia, komora chłodnicza/spiżarnia, jacuzzi, sala ćwiczeń, sauna, pomieszczenie na wino, bar, pokój np. do masażu, pom. gospodarcze)
  • Parter – 550m (gabinet, salon kawowy, toaleta, pom. gospodarcze, holl wejściowy, salon recepcyjny, salon kominkowy, kuchnia, pokój, jadalnia)
  • Pietro – 500m (pokoje z łazienkami oraz prywatny apartament osoby zarządzającej obiektem)
  • Masardowe poddasze – 500m (apartamenty)

Obiekt został wpisany do rejestru zabytków pod nr ewidencyjnym 842/A. Otoczenie stanowi zabytkowy park o pow. 8,26ha z bardzo licznym starodrzewiem w tym między innymi 3 pomnikami przyrody w tym najstarszą w Wielkopolsce lipą. 
W odległości zaś 2 km znajduje się największe centrum jeździectwa w Polsce i Europie prowadzone przez hrabiego Antoniego Chłapowskiego – międzynarodowy ośrodek edukacji jeździeckiej Centrum Hippiki Jaszkowo.

Obecny właściciel dworu w ostatnich latach przeprowadził remont generalny nieruchomości, cały budynek został przystosowany do wykorzystania na cele prowadzenia działalności gospodarczej lub luksusowej rezydencji mieszkalnej. Przewidziano i zaprojektowano miejsce na takie pomieszczenia jak sauna, jacuzzi, siłownia, pomieszczenie na wino czy szyb na windę, co daje szerokie możliwości wykorzystania obiektu.

Skontaktuj się z nami

Śrem, ul. Sikorskiego 41

Godziny otwarcia

Pn. - Pt.: 8.00 - 16.00